Biblioteczka wspólnotowa

0bibliotekaZapraszamy do naszej wspólnotowej biblioteczki, czynnej w II i IV wtorek każdego m-ca, czyli w czasie otwartych spotkań wspólnoty.

W załączniku wykaz książek, jakie znajdują się w naszym księgozbiorze. Jest tam wiele pozycji naprawdę wartych przeczytania.

Pod artykułem są komentarze, w których możemy polecać innym tytuły, które nas urzekły.

Zapraszamy do pożyczania i czytania.

 

BIBLIOTECZKA II-2017

Kategorie: Bez kategorii
Wpis dodany przez: , dnia Styczeń 22, 2015 czwartek at 2:54 pm
 • Grażyna pisze:

  Ja czytam książki z serii Synowie pocieszenia Francine Rivers, nie ma ich w naszej biblioteczce, ale GORĄCO polecam jako zachęta do zgłębiania historii pięciu mężczyzn Kaleb, Aaron, Jonathan, Amos, Sylas poprzez porównywanie tej beletrystyki z zapisami ich historii zawartymi w Piśmie Świętym. Mężczyźni ci z wiarą poszukiwali Boga, żyjąc w cieniu innych, bez rozgłosu i sławy służyli Bogu.

 • pisze:

  Polecam: Cloninger Claire ” E-mail od Pana Boga do kobiet”

  „Jak możesz Mnie usłyszeć, skoro jesteś tak zajęta wyrażaniem swoich pomysłów, że nigdy jeszcze nie usiadłaś, aby mnie posłuchać?”
  Mądry Mówca
  >Bóg

 • bk pisze:

  polecam książkę “Przebudzenie charyzmatów” Serafino Falvo ; jest w naszym zbiorze pod numerem 373;
  Lektura tej książki może stać się dla wielu czytelników zaproszeniem i zachętą do otwarcia się na działanie Ducha Świętego i przeżycia głębokiego doświadczenia Boga. Charyzmaty są istotnie darami, a wybór ich adresata nie zależy od nikogo innego, tylko od Dawcy. Są objawieniem się Boga w nas samych, co pomaga nam chwalić Go z jeszcze większym poświęceniem w zbawczy program Kościoła, w służbę braciom i całemu światu.

 • Justyna pisze:

  Książka Jakimowicz pt dziennik pisany mocą jest jedną z najciekawszych książek, które czytałam. Zaczyna się ona zabawna anegdota, której finałem jest to ze nie wystarczy się modlić i być poboznym katolikiem. Książka pokazuje że bez pamocy Jezusa Chrystusa nie wiele w naszym życiu jest dobra i zapominamy o wartościach. Jakimowicz ukazuje historie wielu ludzi, którzy pobladzili w swoim życiu i nie wiedzieli jak stanąć na nogi. Ludzie przychodzili do niego i prosili o pomoc, a on jedyne co im dawał to Jezusa niby tylko a ze strony mojego myślenia aż tyle . Warto zauważyć, że ludzie po doświadczeniu miłości Bożej zmieniali radykalnie swoje nastawienie do świata a nawet swoje życie . Odrzucili grzech, aby żyć w wolności dzieci Bożych . Książka Jakimowicza jest dowodem na to jak wiele Bóg może uczynić dla człowieka i ze Mu się to nie nudzi.

 • Basia pisze:

  warta lektury jest też książka ‘Serce Ojca. Jak odnaleźć dom w sercu Boga ” – Neal Lozano i Matthew Lozano; Doświadczenie płynące z jej lektury przynosi nadzieję i głębokie uzdrowienie serca. To nie jest abstrakcyjny wykład, ale podróż ku odkrywaniu tego, co Bóg czuje do swoich dzieci. Na jej stronach można osobiście spotkać się z Jego miłością, a to prowadzi do budowania relacji z Nim na nowym, znacznie głębszym poziomie.

 • Kamil Kuko pisze:

  Polecam ” Bóg na ławie oskarżonych”. Autorem jest Levis Clive Staples. Były ateista, profesor filologii klasycznej porusza w niej kwestię cudów, roli kobiet w kościele a także wyjaśnia czym Ewangelie różnią się od mitów. Styl pisma jest prosty i zrozumiały dla każdego. Autor w swoich przemyśleniach dochodzi do pewnej konkluzji; w Chrześcijaństwie nie chodzi o to by być zawsze dobrym, jest to nawet niewykonalne. Lecz jednak… i tu zachęcam byście sami znaleźli tą pełną nadziei tezę
  Przytoczę fragment który mnie osobiście dotknął.:Bóg zanurkował by wyciągnąć ze dna głębię człowieczeństwa.

 • Ania K pisze:

  Nie zazdrość protestantom?! Niech Boża moc pulsuje w Twojej katolickiej duszy ? Odkrywaj głębię swojej wiary, jej bogactwo, czerp z doświadczeń świętych i ich wstawiennictwa, a na kręgle chodź z Maryją ?. Krótka, ale tresciwa i do tego z humorem.. Matthew Leonard Mocniej niż słowa. Sztuka bycia katolikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *