Moje codzienne zatrzymanie 2020.09.19

Łk 8, 4-15

                Dziś Chrystus opowiada nam Przypowieść o siewcy. Nie tylko opowiada, lecz również wyjaśnia. A wszystko po to, by objawić nam tajemnice Królestwa i pomóc nam w nawróceniu. Na początek spróbujmy zastanowić się nad kwestią, jaką glebą my jesteśmy? Czy ziarno, czyli Słowo może wydać w nas owoc, czy też nie? Pan w przypowieści ukazał cztery rodzaje gleby, na którą pada Słowo. Objaśniając to wskazuje, że to jest sposób przyjmowania Słowa przez nas ludzi. Którą glebą jesteś?

„Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni.” Czy jesteś takim człowiekiem? A może widzisz coś w sobie z niego? Na świecie niestety jest wielu takich. Twoja mocna więź z Jezusem może przynajmniej jednego niedowiarka do Niego przyprowadzić.

„Na skałę pada u tych, którzy gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują.” A może jesteś takim człowiekiem? Na ile jesteś stały w wierności Panu? A może sam nie dajesz rady i potrzebujesz pomocy? Myślę tu nie tylko o tej od Boga, lecz również od ludzi, którzy tak, jak ty, szukają sposobu pogłębienia swej wiary. Może jakiś Kurs Alpha, Nowe Życie lub spotkania Wspólnoty by ci pomogły?

„To, które padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą, a zagłuszeni przez troski, bogactwa i rozkosze życia, nie wydają owocu.” Czy takich ludzi jest najwięcej? Nie wiem. Jest ich jednak całkiem sporo. Przecież nawet ci, którzy deklarują się jako wierzący, stwierdzają, że ten świat strasznie pędzi, a my wraz z nim. Na ile Słowo jest zagłuszane w twoim życiu? Co je zagłusza?

„Wreszcie ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc dzięki wytrwałości.” Myślę, że każdy, który poważnie traktuje wiarę, chciałby być taką glebą. Na ile nią jesteśmy, można sprawdzić przez owoce widoczne w naszym życiu. Przyjrzyj się teraz przez dłuższą chwilę owocom, które rodzą się z twojego zatrzymywania się nad Słowem… Podziękuj za nie dobremu Bogu…

Chciałbym jeszcze do jednej rzeczy cię zachęcić. Zastanów się przez chwilę, czy widać w twoim życiu jakiś rozwój? Może widzisz w sobie coraz więcej cech tej ostatniej żyznej roli, choć wcześniej ich nie widziałeś? Zastanów się nad twym, bo nie jest najważniejsze jaki dziś jesteś, tylko w jakim kierunku zmierzasz, w kierunku Jezusa, czy w przeciwnym. Życzę ci i modlę się o to, aby był to kierunek ku Panu.

Pozdrawiam i błogosławię ? ks. Jacek

Modlitwy

Modlitwa Jedności

Codziennie ok. godz. 21:00 modlimy się jedną tajemnicą Różańca Świętego w intencji członków naszej Wspólnoty oraz dzieł przez nas podejmowanych. Każda z osób lub rodzin rozważa w danym miesiącu inną tajemnicę, co pozwala na kontemplację wszystkich czterech części Różańca. Co miesiąc zmieniane są odmawiane tajemnice  zgodnie z zasadą „o jeden w dół”, czyli ktoś kto obecnie odmawia Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, w następnym miesiącu modlił się będzie tajemnicą Nawiedzenie Świętej Elżbiety itd. Aktualny wykaz tajemnic na dany miesiąc znajduje się poniżej.  Osoby, które ch...
Czytaj dalej...

Modlitwa wstawiennicza

Osoby, które potrzebują modlitwy w jakiejkolwiek intencji prosimy o kontakt email na adres modlitwa@theoforos.pl lub wypełniając poniższy formularz. Imię i nazwisko (wymagane) Numer telefonu (opcjonalnie) Adres email (wymagane) Intencja (wymagane) Δdocument.getElementById( "ak_js_2" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );
Czytaj dalej...

Rodzaje modlitwy

Litanijna modlitwa spontaniczna – spontaniczna czyli wyrażana własnymi słowami, litanijna, ponieważ wezwania są powtarzane. Modlitwa prośby – prosimy w różnych swoich intencjach. Kończymy ją wezwaniem „Proszę Cię, Panie”, na co wspólnota odpowiada: „Prosimy Cię, Panie”. Modlitwa wstawiennicza – jest odmianą modlitwy prośby, w której prosimy w intencjach innych ludzi. Kończymy ją tak samo, jako modlitwę prośby.  Modlitwa dziękczynienia – jest podziękowaniem za otrzymane od Boga dary, te zwyczajne i te nadzwyczajne. Zwróćmy uwagę, by w naszej modlitwie nie brakowało dziękczynienia, bo c...
Czytaj dalej...

Instrukcja oraz materiały do rozważań.

  Krótka instrukcja do modlitwy: –  Znajdź odosobnione miejsce, w którym możesz w ciszy spotkać się z Bogiem. –  Przyjmij pozycję wygodną (ale nie za bardzo, żeby nie zasnąć). –  Bądź tu i teraz, nie myśl, o tym co będzie zaraz, co zrobisz po modlitwie. Po prostu bądź w tym miejscu i w tym momencie tylko dla Boga. –  Zrób znak krzyża. –  Pomódl się do Ducha Świętego, aby uświadomił Tobie przed kim stajesz, z kim będziesz rozmawiać. Proś o to, aby Duch Święty zabrał wszystkie rozproszenia, zabezpieczył ten szczególny czas z Bogiem. ...
Czytaj dalej...