Spotkanie wspólnotowe 12.09.2023

Za nami pierwsze otwarte spotkanie wspólnoty Theoforos w nowym roku formacyjnym 2023/2024. Rozpoczęliśmy je Mszą Świętą, której przewodniczył nasz nowy duchowy opiekun ksiądz Grzegorz Kierski.
Następnie licznie zgromadziliśmy się w Domu Parafialnym – w kawiarence. Tam czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez Zarząd naszego Stowarzyszenia Theoforos. Było smacznie i obficie ;), dziękujemy.
Po modlitwie, śpiewie, w imieniu całej wspólnoty nowego kapłana przywitał lider Antonii S. z Lidią Ch. Kwietny prezent był prośbą/przesłaniem, aby ksiądz Grzegorz dbał o nas jak o otrzymanego storczyka, którego trzeba pielęgnować, podlewać, aby cieszył oko swoim pięknem. Natomiast humorystyczny kaktus, był z góry przeproszeniem za nasze „kolce”, które czasem mogą zranić, zaboleć, co jest typowe dla każdej wspólnoty, z taką różnorodnością osobowości i temperamentów.
Pierwsze słowa księdza Grzegorza skierowane do nas były nacechowane dowcipem, ale też refleksją, wynikającą z 13-letniego doświadczenia w kapłaństwie. Ksiądz Grzegorz między innymi przestrzegał przed zbytnim skupianiem się na „zbawianiu innych”, zapominając o swoim wzrastaniu, rozwoju duchowym. Zapraszał do tego, abyśmy dawali świadectwo przynależności do Boga, w taki sposób, żeby inni widzieli w nas odbicie naszego Stwórcy. Wtedy dopiero będą Boże owoce naszego bycia we wspólnocie.
Następnie zostały przypomniane zasady formowania się w naszej wspólnocie, a poszczególni liderzy diakonii przybliżyli ich specyfikę posług oraz zaprosili do aktywnego w nich uczestnictwa.

OGŁOSZENIA:

 • Zgodnie z naszym zwyczajem rozpoczęcie roku formacyjnego przygotowuje jeden z oddziałów, w tym roku odbędzie się ono w Ostrołęce 30 września. Rozpoczniemy o godz. 9.00 – Mszą św. w kościele św. Franciszka, potem będzie uwielbienie. Następnie rozpoczniemy Walne Zebranie – jednym z punktów obrad ma być wydłużenie kadencji zarządu do 3 lat od następnej kadencji. Zapraszamy wszystkich członków naszej wspólnoty.
 • 11 listopada odbędzie się dzień skupienia całej wspólnoty w Ostrołęce – o konkretach będziemy informować.
 • Nasza wspólnota organizuje dwa kursy ALPHA: od 4.10 (środy) przy katedrze oraz od 5.10 (czwartki) przy kościele Miłosierdzia Bożego – szczegóły alpha.theoforos.pl, Prosimy o modlitwę w intencji kursów.
 • W tym roku planujemy cykl konferencji na podstawie książki Rika Worrena Życie świadome celu oraz cykl wykładów ks. Skuzy;
 • Plan naszych spotkań otwartych: rozpoczynamy Eucharystią o 18.00, następnie czas na pogaduchy i poczęstunek, o 19 zaczynamy spotkanie modlitwą, potem konferencja. Kończymy ok. 20.00. Poczęstunki odbywać się będą w kawiarence.
 • Skauci Króla spotykają się w parzyste soboty o 15.00.
 • Rekolekcje wakacyjne – planujemy wydłużyć i połączyć z wypoczynkiem i czasem wolnym. Jest propozycja wyjazdu w góry – okolice Zakopanego. Pod uwagę bierzemy też Rybaki i Popowo – prosimy Was o opinie (przekazujcie Zarządowi).
 • Składka członkowska pozostaje na poziomie niezmienionym – 10 zł miesięcznie.
 • Ogłoszenia: jeśli ktoś ma do przekazania ogłoszenia, prosimy o przesyłanie ich sms lub tel do Antka – najpóźniej do poniedziałku poprzedzającego spotkanie.
 • Jeśli chcecie otrzymywać informacje mailowe lub sms – prosimy o zapisanie się przez formularz na stronie lomza.theoforos.pl – dół strony. Po zapisaniu się na newsletter, potrzeba potwierdzić link, który przyjdzie na wasz mail.
 • Informacje, które chcielibyście, aby były umieszczone na stronie prosimy o przesyłanie na info@theoforos.pl

Modlitwy

Modlitwa Jedności

Codziennie ok. godz. 21:00 modlimy się jedną tajemnicą Różańca Świętego w intencji członków naszej Wspólnoty oraz dzieł przez nas podejmowanych. Każda z osób lub rodzin rozważa w danym miesiącu inną tajemnicę, co pozwala na kontemplację wszystkich czterech części Różańca. Co miesiąc zmieniane są odmawiane tajemnice  zgodnie z zasadą „o jeden w dół”, czyli ktoś kto obecnie odmawia Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, w następnym miesiącu modlił się będzie tajemnicą Nawiedzenie Świętej Elżbiety itd. Aktualny wykaz tajemnic na dany miesiąc znajduje się poniżej.  Osoby, które ch...
Czytaj dalej...

Modlitwa wstawiennicza

Osoby, które potrzebują modlitwy w jakiejkolwiek intencji prosimy o kontakt email na adres modlitwa@theoforos.pl lub wypełniając poniższy formularz. Imię i nazwisko (wymagane) Numer telefonu (opcjonalnie) Adres email (wymagane) Intencja (wymagane) Δdocument.getElementById( "ak_js_2" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );
Czytaj dalej...

Rodzaje modlitwy

Litanijna modlitwa spontaniczna – spontaniczna czyli wyrażana własnymi słowami, litanijna, ponieważ wezwania są powtarzane. Modlitwa prośby – prosimy w różnych swoich intencjach. Kończymy ją wezwaniem „Proszę Cię, Panie”, na co wspólnota odpowiada: „Prosimy Cię, Panie”. Modlitwa wstawiennicza – jest odmianą modlitwy prośby, w której prosimy w intencjach innych ludzi. Kończymy ją tak samo, jako modlitwę prośby.  Modlitwa dziękczynienia – jest podziękowaniem za otrzymane od Boga dary, te zwyczajne i te nadzwyczajne. Zwróćmy uwagę, by w naszej modlitwie nie brakowało dziękczynienia, bo c...
Czytaj dalej...

Instrukcja oraz materiały do rozważań.

  Krótka instrukcja do modlitwy: –  Znajdź odosobnione miejsce, w którym możesz w ciszy spotkać się z Bogiem. –  Przyjmij pozycję wygodną (ale nie za bardzo, żeby nie zasnąć). –  Bądź tu i teraz, nie myśl, o tym co będzie zaraz, co zrobisz po modlitwie. Po prostu bądź w tym miejscu i w tym momencie tylko dla Boga. –  Zrób znak krzyża. –  Pomódl się do Ducha Świętego, aby uświadomił Tobie przed kim stajesz, z kim będziesz rozmawiać. Proś o to, aby Duch Święty zabrał wszystkie rozproszenia, zabezpieczył ten szczególny czas z Bogiem. ...
Czytaj dalej...