Spotkanie wspólnoty 25.04.2023

W Tygodniu Biblijnym Pan Bóg dał nam możliwość spotkania wspólnotowego, by na modlitwie dziękować za Jego prowadzenie, za światło Bożego Słowa, za wszystkie Jego życiowe drogowskazy. Chwała Ci, Panie!!!
Kolejne spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Święta, po której mieliśmy okazję na smaczny poczęstunek przygotowany przez męską grupkę I stopnia. Diakonia uwielbienia poprowadziła nas w modlitwie, a nasz lider- Antek przekazał bieżące ogłoszenia.
Kolejnym, stałym elementem naszych spotkań jest konferencja. Tym razem poprowadził ją Darek Mieczkowski, którego zainspirowało kazanie na temat służby. Sam przyznał, że zaczął szukać odpowiedzi na nurtujące go pytania między innymi w Piśmie Świętym i Katechizmie Kościoła Katolickiego. Jedno z pytań to; jak wygląda służba w moim życiu? Wydaje się, że w dzisiejszym świecie, w którym wielu ludzi szuka, dąży do sukcesu – służba to zanikający element współczesnego życia. Czy też tak myślisz?
Służyć możemy na różne sposoby; w rodzinie, małżeństwie, pracy, wspólnocie czy w Kościele. Pytanie czy jesteśmy na to gotowi. Czy mamy odwagę „zapomnieć” o sobie, by pomyśleć o innych. Pan Bóg swoim życiem – drogą na krzyż pokazał nam, czym jest służba. Święty Józef swoją cichością, posłuszeństwem także uczy, czym jest służba. Postawa sióstr Marii I Magdaleny to kolejne przykłady służby, bardzo różnych, ale jakże potrzebnych.
Dziękujemy Panu za natchnienie, że przez posługę Darka pozwolił nam na refleksję, czym może być w życiu każdego z nas służba. Pytanie, czy jestem gotowa/ gotowy przyjąć Jego zaproszenie i służyć innym: rodzinie, wspólnocie, Kościołowi?
Chwała Panu za każdego uczestnika dzisiejszego spotkania, a było nas wielu. Skorzystał z tej frekwencji i z przedstawionego tematu nasz pasterz ksiądz Jacek i podziękował każdemu, kto służy we wspólnocie. Niech Pan Bóg błogosławi nam w naszych wyborach. Niech sprawia, żeby chciało nam się chcieć.
AMEN

Modlitwy

Modlitwa Jedności

Codziennie ok. godz. 21:00 modlimy się jedną tajemnicą Różańca Świętego w intencji członków naszej Wspólnoty oraz dzieł przez nas podejmowanych. Każda z osób lub rodzin rozważa w danym miesiącu inną tajemnicę, co pozwala na kontemplację wszystkich czterech części Różańca. Co miesiąc zmieniane są odmawiane tajemnice  zgodnie z zasadą „o jeden w dół”, czyli ktoś kto obecnie odmawia Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, w następnym miesiącu modlił się będzie tajemnicą Nawiedzenie Świętej Elżbiety itd. Aktualny wykaz tajemnic na dany miesiąc znajduje się poniżej.  Osoby, które ch...
Czytaj dalej...

Modlitwa wstawiennicza

Osoby, które potrzebują modlitwy w jakiejkolwiek intencji prosimy o kontakt email na adres modlitwa@theoforos.pl lub wypełniając poniższy formularz. Imię i nazwisko (wymagane) Numer telefonu (opcjonalnie) Adres email (wymagane) Intencja (wymagane) Δdocument.getElementById( "ak_js_2" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );
Czytaj dalej...

Rodzaje modlitwy

Litanijna modlitwa spontaniczna – spontaniczna czyli wyrażana własnymi słowami, litanijna, ponieważ wezwania są powtarzane. Modlitwa prośby – prosimy w różnych swoich intencjach. Kończymy ją wezwaniem „Proszę Cię, Panie”, na co wspólnota odpowiada: „Prosimy Cię, Panie”. Modlitwa wstawiennicza – jest odmianą modlitwy prośby, w której prosimy w intencjach innych ludzi. Kończymy ją tak samo, jako modlitwę prośby.  Modlitwa dziękczynienia – jest podziękowaniem za otrzymane od Boga dary, te zwyczajne i te nadzwyczajne. Zwróćmy uwagę, by w naszej modlitwie nie brakowało dziękczynienia, bo c...
Czytaj dalej...

Instrukcja oraz materiały do rozważań.

  Krótka instrukcja do modlitwy: –  Znajdź odosobnione miejsce, w którym możesz w ciszy spotkać się z Bogiem. –  Przyjmij pozycję wygodną (ale nie za bardzo, żeby nie zasnąć). –  Bądź tu i teraz, nie myśl, o tym co będzie zaraz, co zrobisz po modlitwie. Po prostu bądź w tym miejscu i w tym momencie tylko dla Boga. –  Zrób znak krzyża. –  Pomódl się do Ducha Świętego, aby uświadomił Tobie przed kim stajesz, z kim będziesz rozmawiać. Proś o to, aby Duch Święty zabrał wszystkie rozproszenia, zabezpieczył ten szczególny czas z Bogiem. ...
Czytaj dalej...