Kolejna edycja akcji „List do więźnia”

Nasza wspólnota po raz kolejny organizuje akcję ewangelizacyjną, mającą na celu głoszenie Dobrej Nowiny oraz spełnienie jednego z uczynków miłosierdzia – więźniów pocieszać. Chcemy napisać jak najwięcej listów i przekazać je więźniom na Święta Wielkanocne.

Na święta Bożego Narodzenia zebraliśmy prawie 200 listów – dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję!

W więzieniach w naszych okolicach jest znacznie więcej więźniów. Dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, do jeszcze większego zaangażowania, może tym razem uda nam się zebrać 2000 listów?

Jak napisać list:

– własnoręcznie!!! krótki – nie dłuższy niż strona A4. W kopercie – nie zaklejaj (chyba, że skorzystasz z opcji wysłania go do nas pocztą).

– najlepiej rozpocznij go chrześcijańskim pozdrowieniem „Drogi bracie”, „Bracie ukochany przez Boga” „Kochany bracie w Jezusie” itp., (więźniowie, do których piszemy to mężczyźni), a zakończ błogosławieństwem i zapewnieniem o modlitwie, podpisz się tylko imieniem.

– list ma nieść pocieszenie, nadzieję, przesłanie o Bożej miłości, dla której nie ma granic i przeszkód, która nie wyklucza w żadnych okolicznościach życiowych, o Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa jako naszej nadziei itp.

– treść może być oparta o Słowo Boże, może zawierać fragment Słowa Bożego, który jest ważny dla Ciebie, Ciebie pociesza, buduje, umacnia, prowadzi, zmienia Twoje serce i życie. Podziel się jak to Słowo staje się dla Ciebie kołem ratunkowym, co może przynieść adresatowi? Możesz zbudować życzenia w oparciu o to Słowo.

– zadeklaruj konkretną formę wsparcia duchowego w okresie Świąt, napisz kiedy i jaką formę przybierze Twoja pamięć o więźniu – modlitwa, post, ofiarowana Msza Święta …

– unikaj zdań umoralniających, pouczeń, napomnień, wyraź zrozumienie dla trudnej sytuacji osobistej więźnia, wyobraź ją sobie. Niech list będzie wyrazem miłości miłosiernej jaką Jezus ma ku nam.

– możesz napisać kilka listów, do kilku więźniów, ale niech każdy będzie inny, osobisty. 

– list/listy będzie można wrzucić do specjalnie oznakowanych skrzynek ustawionych w łomżyńskich kościołach.

– możesz dołączyć do listu różaniec (najlepiej drewniany). Zebrane różańce kapelan również rozda więźniom.

Jeśli jesteś spoza Łomży, a zechcesz włączyć się w naszą akcję, wyślij list na adres:

Katolickie Stowarzyszenie Theoforos

ul. Dworna 25

18-400 Łomża

z dopiskiem „List do więźnia”.

Termin pisania listów – do 8 kwietnia.

Pytania prosimy kierować na adres: listdowieznia@gmail.com.

Modlitwy

Modlitwa Jedności

Codziennie ok. godz. 21:00 modlimy się jedną tajemnicą Różańca Świętego w intencji członków naszej Wspólnoty oraz dzieł przez nas podejmowanych. Każda z osób lub rodzin rozważa w danym miesiącu inną tajemnicę, co pozwala na kontemplację wszystkich czterech części Różańca. Co miesiąc zmieniane są odmawiane tajemnice  zgodnie z zasadą „o jeden w dół”, czyli ktoś kto obecnie odmawia Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, w następnym miesiącu modlił się będzie tajemnicą Nawiedzenie Świętej Elżbiety itd. Aktualny wykaz tajemnic na dany miesiąc znajduje się poniżej.  Osoby, które ch...
Czytaj dalej...

Modlitwa wstawiennicza

Osoby, które potrzebują modlitwy w jakiejkolwiek intencji prosimy o kontakt email na adres modlitwa@theoforos.pl lub wypełniając poniższy formularz. Imię i nazwisko (wymagane) Numer telefonu (opcjonalnie) Adres email (wymagane) Intencja (wymagane) Δdocument.getElementById( "ak_js_2" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );
Czytaj dalej...

Rodzaje modlitwy

Litanijna modlitwa spontaniczna – spontaniczna czyli wyrażana własnymi słowami, litanijna, ponieważ wezwania są powtarzane. Modlitwa prośby – prosimy w różnych swoich intencjach. Kończymy ją wezwaniem „Proszę Cię, Panie”, na co wspólnota odpowiada: „Prosimy Cię, Panie”. Modlitwa wstawiennicza – jest odmianą modlitwy prośby, w której prosimy w intencjach innych ludzi. Kończymy ją tak samo, jako modlitwę prośby.  Modlitwa dziękczynienia – jest podziękowaniem za otrzymane od Boga dary, te zwyczajne i te nadzwyczajne. Zwróćmy uwagę, by w naszej modlitwie nie brakowało dziękczynienia, bo c...
Czytaj dalej...

Instrukcja oraz materiały do rozważań.

  Krótka instrukcja do modlitwy: –  Znajdź odosobnione miejsce, w którym możesz w ciszy spotkać się z Bogiem. –  Przyjmij pozycję wygodną (ale nie za bardzo, żeby nie zasnąć). –  Bądź tu i teraz, nie myśl, o tym co będzie zaraz, co zrobisz po modlitwie. Po prostu bądź w tym miejscu i w tym momencie tylko dla Boga. –  Zrób znak krzyża. –  Pomódl się do Ducha Świętego, aby uświadomił Tobie przed kim stajesz, z kim będziesz rozmawiać. Proś o to, aby Duch Święty zabrał wszystkie rozproszenia, zabezpieczył ten szczególny czas z Bogiem. ...
Czytaj dalej...