Instrukcja oraz materiały do rozważań.

 

jCHKrótka instrukcja do modlitwy:

–  Znajdź odosobnione miejsce, w którym możesz w ciszy spotkać się z Bogiem.

–  Przyjmij pozycję wygodną (ale nie za bardzo, żeby nie zasnąć).

–  Bądź tu i teraz, nie myśl, o tym co będzie zaraz, co zrobisz po modlitwie. Po prostu bądź w tym miejscu i w tym momencie tylko dla Boga.

–  Zrób znak krzyża.

–  Pomódl się do Ducha Świętego, aby uświadomił Tobie przed kim stajesz, z kim będziesz rozmawiać. Proś o to, aby Duch Święty zabrał wszystkie rozproszenia, zabezpieczył ten szczególny czas z Bogiem.

–  Przeczytaj uważnie słowo Boże z zamieszczonych poniżej rozważań, powoli i dokładnie, może jest jakieś Słowo, jakiś werset który poruszył Twoje serce, otwórz się na to Słowo, pozwól aby Bóg zszedł z Tobą do głębi Twojego serca.

–  Możesz wykorzystać podpowiedzi do każdego przeczytanego fragmentu albo skupić się jedynie na  tym co Ciebie poruszyło.

–  Nawet jeśli w pierwszej chwili odnajdziesz odpowiedź zaskakującą, Bóg pozwolił odkryć Ci jakąś prawdę, nie kończ modlitwy, postaraj się za każdym razem przeznaczyć jakiś konkretny czas na modlitwę i pilnuj go, aby nie zakończyć wcześniej; często Bóg mówi do nas w ostatniej minucie.

–  Jeśli jest Ci bardzo trudno, dopadają Cię myśli, aby już zakończyć bo to nie ma sensu, marnujesz tylko czas i tak nic nie usłyszysz, nie poczujesz….., postaraj się wydłużyć go o minutę, dwie, niż postanowiłaś/eś na początku.

–  Modlitwę zakończ znakiem krzyża.

–  Dobrze byłoby zapisać to co otrzymałaś/eś na modlitwie, uporządkować wszystkie myśli.

 

Każda osoba, która zdecydowała się na udział w małych grupkach, pracuje z zeszytami pracy indywidualnej,
w których znajdują się rozważania do konkretnych tematów formacyjnych na dany miesiąc.

Przypominamy, że spotkania formacyjne odbywają się w 3-cim tygodniu każdego m-ca.
Na tydzień przed tym spotkaniem rozpoczynamy rozważania z zeszytów i powtarzamy lub uzupełniamy tydzień po spotkaniu (czyli mamy 7 rozważań na 14 dni).
Rozważania na pozostałe dni miesiąca można pobrać np. ze strony
http://e-dr.jezuici.pl
lub z każdej innej dowolnej strony katolickiej.

 

 

Poniżej – do pobrania – rozważania dla młodzieży do kolejnych tematów formacyjnych:

Rozważania – czas Bożego Narodzenia

 

 

 

 

Modlitwy

Modlitwa Jedności

Codziennie ok. godz. 21:00 modlimy się jedną tajemnicą Różańca Świętego w intencji członków naszej Wspólnoty oraz dzieł przez nas podejmowanych. Każda z osób lub rodzin rozważa w danym miesiącu inną tajemnicę, co pozwala na kontemplację wszystkich czterech części Różańca. Co miesiąc zmieniane są odmawiane tajemnice  zgodnie z zasadą „o jeden w dół”, czyli ktoś kto obecnie odmawia Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, w następnym miesiącu modlił się będzie tajemnicą Nawiedzenie Świętej Elżbiety itd. Aktualny wykaz tajemnic na dany miesiąc znajduje się poniżej.  Osoby, które ch...
Czytaj dalej...

Modlitwa wstawiennicza

Osoby, które potrzebują modlitwy w jakiejkolwiek intencji prosimy o kontakt email na adres modlitwa@theoforos.pl lub wypełniając poniższy formularz. Imię i nazwisko (wymagane) Numer telefonu (opcjonalnie) Adres email (wymagane) Intencja (wymagane) Δdocument.getElementById( "ak_js_2" ).setAttribute( "value", ( new Date() ).getTime() );
Czytaj dalej...

Rodzaje modlitwy

Litanijna modlitwa spontaniczna – spontaniczna czyli wyrażana własnymi słowami, litanijna, ponieważ wezwania są powtarzane. Modlitwa prośby – prosimy w różnych swoich intencjach. Kończymy ją wezwaniem „Proszę Cię, Panie”, na co wspólnota odpowiada: „Prosimy Cię, Panie”. Modlitwa wstawiennicza – jest odmianą modlitwy prośby, w której prosimy w intencjach innych ludzi. Kończymy ją tak samo, jako modlitwę prośby.  Modlitwa dziękczynienia – jest podziękowaniem za otrzymane od Boga dary, te zwyczajne i te nadzwyczajne. Zwróćmy uwagę, by w naszej modlitwie nie brakowało dziękczynienia, bo c...
Czytaj dalej...

Instrukcja oraz materiały do rozważań.

  Krótka instrukcja do modlitwy: –  Znajdź odosobnione miejsce, w którym możesz w ciszy spotkać się z Bogiem. –  Przyjmij pozycję wygodną (ale nie za bardzo, żeby nie zasnąć). –  Bądź tu i teraz, nie myśl, o tym co będzie zaraz, co zrobisz po modlitwie. Po prostu bądź w tym miejscu i w tym momencie tylko dla Boga. –  Zrób znak krzyża. –  Pomódl się do Ducha Świętego, aby uświadomił Tobie przed kim stajesz, z kim będziesz rozmawiać. Proś o to, aby Duch Święty zabrał wszystkie rozproszenia, zabezpieczył ten szczególny czas z Bogiem. ...
Czytaj dalej...